logo 4lidi

Menu

NOVINKA: Včely budou léčeny speciální včelí tinkturou z bylin

Již brzy se na trhu objeví nový přípravek, který bude společně s Termosolárními úly společnosti Apis Innovation doplňovat myšlenku „zdraví včel bez chemie“. Tento přípravek byl celé roky ve výzkumu a testování v laboratořích Jihočeské univerzity a Biologického centra Akademie věd ČR. Jedná se o přírodní antivirový přípravek pro včely, který povzbuzuje jejich imunitu a pomáhá bojovat proti včelím virům. Jedná se o macerát z bylin lokálního původu, který je na zimu přidáván včelám do krmiva. Do vývoje byl přizván český výrobce alkoholu Palírna u Zeleného stromu, který je na trhu již dlouhých 500 let.

Přípravek zlepšuje imunitu včel, zvyšuje sílu včelstva a jeho schopnost přežít zimu, zvyšuje i samotnou produktivitu včel. Díky této bylinné tinktuře jsou pak včely silnější, odolnější vůči onemocněním a parazitům. Je to vlastně takový včelí potravinový doplněk. Základem tinktury je kvalitní 70% etanol, bez kterého by výtažek z bylin nemohl vzniknout.

Výrobce plánuje přípravek uvést na trh v březnu tohoto roku.

Kromě spolupráce s Palírnou u Zeleného stromu na dodávce alkoholu, která se s rozjetím výroby může rozrůst až na tisíce litrů alkoholu, byl projekt Včelí nemocnice zařazen pro svou originalitu a myšlenku do virtuálního Muzea objevů  https://www.tuzemakobjevitel.cz/muzeum/vceli-nemocnice/

Další informace o spolupráci: Alkohol z Palírny U Zeleného stromu pomáhá léčit včely – Metro.cz

Foto: Apis Text: Apis, 4lidi

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení