logo 4lidi

Menu

NOVINKA: Kniha „Chcete porodit s respektem?“

Kniha pro nastávající maminky připravující se na jedno z nejkrásnějších období života, kterým jistě narození miminka je. V této knize se dozvědí, na co mají nárok a co by měly určitě vědět, než se rozhodnou, kde budou rodit. Tuto knihu napsaly dvě ženy, které se snaží změnit svět, Blanka Holzäpfelová a Petra Langová zakladatelka spolku Juno Moneta.

Ať narazíte na jakýkoli příběh od porodu, většinou se opakuje to samé: „Kdybych tehdy věděla…“ Jak tedy skutečně vypadá respektující porod? Existuje na to nějaký mustr? Je separace skutečně tak škodlivá, jak se o tom mluví? Mají lékařské zásahy své opodstatnění, nebo mohou být i nadbytečné? Desítky příběhů z českých porodnic vyplývají z více než dvanáctileté praxe Petry Langové, jež se problematikou českého porodnictví aktivně zabývá. Kniha poskytuje ucelený přehled o současném stavu českého porodnictví a pomáhá ženám vrátit jejich důstojnost a vládu nad schopností rodit děti.

Blanka Holzäpfelová vystudovala zdravotnickou školu, její největší smysl života je ale poukázat na život s autismem. Své poznání sepsala v knize Jeskyně Aspergerů, kterou vydala v roce 2021, následovala Rostlinná léčba bez rizik a poslední vydaná kniha je Mína – jablko ze stromu Aspergerů, ve které ukazuje neutěšený stav českého porodnictví na svém osobním příběhu zrození její dcery.  

Petra Langová je zakladatelka spolku Juno Moneta, díky němuž vytváří osvětu, poskytuje právní poradenství a zastupuje lidi v případech omezování práv a svobod v rámci zdravotnických zařízení. Její prace je pomoc na místě, sepsání stížností, zorganizování žalob, účast na soudních líčeních a zpracovávání informací pro lidi tak, aby znali svá práva. Díky tomu získala ucelený přehled o současném stavu zdravotnictví a dokáže se tak propojit s lidmi na svém místě – ať už s advokáty, PA, lékaři, nebo lidmi s podobným příběhem.

Knihu si můžete zakoupit zde https://pointa.cz/project/45aac9dd-99ce-11ed-b747-0242ac150005

Foto: Pointa Text: Petra Langová, Pointa

hi SEO, s.r.o.

Přihlášení